Polskie komendy i skróty klawiaturowe


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opracowaliśmy niewielką nakładkę na program ZWCAD.

Funkcje nakładki:

- eksport i import punktów do/z pliku *.CSV (pliki tego typu obsługuje np. Excel i OpenOffice),

- izolacja warstw wraz z możliwością powrotu do stanu warstw istniejących przed wywołaniem funkcji,

- zapis z kopią zapasową - funkcja działa niezależnie od standardowego zapisu. Po wywołaniu zapisany zostaje dodatkowy plik mający na końcu czas i datę zapisu. Plik taki nie zostanie zastąpiony podczas następnych zapisów.

- instalacja polskich aliasów i skrótów klawiaturowych.

Nakładkę można pobrać z adres http://zwcad.pl/tools.exe

Opis instalacji i obsługi http://zwcad.pl/opis_nakladek_tools_tools.pdf

Spis poleceń i aliasów http://zwcad.pl/ZWCAD_polskie_skroty_klawiaturowe.php

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczytując nakładkę "tools" firmy Szansa wyskakuje mi błąd w postaci "Aby uruchomić Visual Basic musi być zainstalowany VBA6", na stronie zwcad'a jest napisane, że jest możliwość wczytania VBA6 za pomocą komendy "vbarun" jednak po jej wpisaniu pojawia się identyczny wpis. Posiadam ZWCAD w wersji 2008i standard. Jak mam zainstalować Visual Basic aby nakładki działały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam dwie uwagi do procedur.

1 w procedurze zapisywania punktów - czy można by dodać opcję żeby z czytywać punkty z polilinii ewentualnie innych obiektów?

2. W procedurze cofania zgaszonych warstw - czy można ja inaczej nazwać?

Używam skrótu "ci" do rysowania kółek, zostało mi to z angielskiej wersji i jest to odróch.

W takich funkcja moim zdaniem lepiej używać dłuższych nazw i ewentualnie skrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1. nie wiem, czy dokładnie o to chodzi, ale na polinię można nałożyć punkty na 2 sposoby. Pierwszy - dzieli teoretycznie polinię na określoną liczbę odcinków, drugi - rozkłada punkty co podaną wartość. Film zamieszczam ponizej. Później można odczytać punkty za pomocą TOOLsów.

2. OK, zmienimy to. Wkrótce ukaże się nowa wersja tej aplikacji.

Pozdrawiam

dzielenie_polilinii.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałbym przypomnieć o mojej prośbie zmiany nazwy funkcji cofającej wygaszanie warstw.

Nie mogę się przestawić u mnie ci to "okręg" (c to kopiuj). Jeżeli można by zmienić nazwę tej funkcji np na "cw" lub "cu" lub jakąś dłuższą, a każdy sobie dobrałby skrót (chociaż nie wiem czy to jest możliwe w przypadku poleceń nie standardowych). Ja i tak korzystam z ikonki ponieważ funkcje tą wykorzystuje niezbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie zachowanie może być spowodowane nowymi systemami operacyjnymi. Win Vista, 7. A w szczególności włączoną kontrolą konta użytkownika.

Nakładka została napisana, gdy Vista nie była popularna a Win 7 jeszcze nie było.

Proszę spróbować zainstalować nakładkę w innym katalogu. Np C:\Szansa\TOOLS. Ważne żeby nie było to w katalogu ProgramFiles. Można też wyłączyć funkcję kontrola konta użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzisiaj próbowałem użyć polecenia CofnijiIzolacje, ale cofnięcie nie działa (pisałem już o tym wcześniej). zapala tylko warstwę "0" i czasem jeszcze jedną Przenosiłem katalog w różne lokalizacje

Program Files

Program Files (86)

C:

F:

Ma system "Windows 7" 64 bit, a program wersji 2010 z 2009.12.31 (14240) bo tylko w tej wersji wstawianie bloków z atrybutami mi odpowiada.

Ja używam aplikację tools1.1.exe ze zmienionymi nazwami.

Może jest to związane ze zmianą nazwy? Wcześniej, chyba jeszcze przed zmianą nazwy polecenia działały, tylko kiedy były umieszczone w katalogu "Program Files". Wtedy miałem Vistę. Nie pamiętam czy coś było zmienione przy dostosowaniu tools do ZWCAD 2010?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tools 1 był pisany w czasach kiedy nie było Windows7.

Planujemy aktualizację tej nakładki i dodanie nowych funkcji, jednak do wersji ZWCAD 2011.

W wersji 2010 pojawiła się też nowa funkcja do zarządzania stanami warstw i w przyszłych Toolsach, nie będzie już naszej funkcji do izolacji i powrotu do stanu pierwotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zainstalowałem tools 2 do ZWCAD 2011 wersja 16241, system windows 7 64bit, ale coś źle zrobiłem bo teraz przed prawie każdą komendą wyświetla się komunikat (okno) z nazwą funkcji w nawiasie, po wciśnięciu ok. lub krzyżyka okno się zamyka, a funkcja jest wykonywana.

Czy ktoś może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.