Prośba i pytania


Tomasz79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem ZWCAD-a plus nakładka e-cad do żelbetu. Architekturę budynków wykonuję na Arcadii Architektura z InterSoftu i obecnie zastanawiam się czy nie przesiąść się na ZwCAD Architcture. Pobrałem wersję próbną ZwCAD Architcture i coś tam szkicuje ale jakoś mi nie wychodzi. Zwracam się do obeznanych użytkowników z prośbą o podesłanie mi jakiegoś kawałka projektu wykonanego w ZwCAD Architcture abym mógł zobaczyć pełne możliwości programu. Na tym forum pokazane jest wiele ciekawych rzeczy jakie można zrobić w ZwCAD Architcture a mnie ciekawi jak wygląda plik dwg gotowy do wydruku.

Czy da się tak zrobić aby w wygenerowanym przez program przekrój był „aktywny” np. zmieniam w przekroju położenie okno a program automatycznie uaktualnia zmiany  na rzutach i w modelu 3D?

Czy po skończeniu wykonywania projektu model 3D "rozbijacie" do wersji 2D czy pozostawiacie na przyszłość gdyby były potrzebne jakieś zmiany?

Czy da się w modelu 3D dodać warstwy posadzkowe, czy trzeba robić to ręcznie na przekrojach?

Czy normalnie jest aby model 3D wykonany za pomocą funkcji GRUPA 3D rozbijał się na rzuty gdy chce podejrzeć model renderowany?

To jest model 3D przed renderingiem:

post-69-0-90395200-1421485748_thumb.jpg

To jest model 3D po renderingu:

post-69-0-75103200-1421485770_thumb.jpg

 

Pozdrawiam Tomasz79

 
 
 
 
 

Edytowane przez Tomasz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem aktualnie na feriach. Odpowiem na spokojnie za tydzień.

P. S. Obecna moja wiedza o zwcad architecture umożliwia odtworzenie architektury na podstawie podkładów 2d od architekta pracujacego na revicie lt. A w 2015 priorytetem mają być np. wegarki stolarki, co pokazywalem często w postach. (fizyka budowli tez dla mnie jest wazna). Pisze z komórki, sorry za błędy.

Pozdrawiam

Martin_s

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem ZWCAD-a plus nakładka e-cad do żelbetu. Architekturę budynków wykonuję na Arcadii Architektura z InterSoftu i obecnie zastanawiam się czy nie przesiąść się na ZwCAD Architcture. Pobrałem wersję próbną ZwCAD Architcture i coś tam szkicuje ale jakoś mi nie wychodzi. Zwracam się do obeznanych użytkowników z prośbą o podesłanie mi jakiegoś kawałka projektu wykonanego w ZwCAD Architcture abym mógł zobaczyć pełne możliwości programu. Na tym forum pokazane jest wiele ciekawych rzeczy jakie można zrobić w ZwCAD Architcture a mnie ciekawi jak wygląda plik dwg gotowy do wydruku.

Czy da się tak zrobić aby w wygenerowanym przez program przekrój był „aktywny” np. zmieniam w przekroju położenie okno a program automatycznie uaktualnia zmiany  na rzutach i w modelu 3D?

Czy po skończeniu wykonywania projektu model 3D "rozbijacie" do wersji 2D czy pozostawiacie na przyszłość gdyby były potrzebne jakieś zmiany?

Czy da się w modelu 3D dodać warstwy posadzkowe, czy trzeba robić to ręcznie na przekrojach?

Czy normalnie jest aby model 3D wykonany za pomocą funkcji GRUPA 3D rozbijał się na rzuty gdy chce podejrzeć model renderowany?

To jest model 3D przed renderingiem:

attachicon.gifrys1.jpg

To jest model 3D po renderingu:

attachicon.gifrys2.jpg

 

Pozdrawiam Tomasz79

 

 

 

 

 

Witam serdecznie,

 

Bardzo się cieszę, że udało się Panu odnaleźć przykładowe rysunki w programie. Poniżej postaram się odpowiedzieć jak najbardziej wyczerpująco na Pańskie pytania:

 

1) Czy da się tak zrobić aby w wygenerowanym przez program przekrój był „aktywny” np. zmieniam w przekroju położenie okno a program automatycznie uaktualnia zmiany  na rzutach i w modelu 3D?

Przekrój nie jest elementem "aktywnym". Otrzymujemy go w wyniku pracy na rzucie 2D jako rysunek "płaski", w związku z czym zmiany wprowadzane na przekroju nie są widoczne na parametrycznym rzucie budynku a tym samym w modelu 3D. Po dokonaniu zmian na rzucie najlepiej jest zmodyfikować przekrój ręcznie.

 

2) Czy po skończeniu wykonywania projektu model 3D "rozbijacie" do wersji 2D czy pozostawiacie na przyszłość gdyby były potrzebne jakieś zmiany?

Rozbicie modelu na rysunek płaski polecane jest np. w celu przesłania płaskiego rysunku do innych branżowców. Zachęcamy jednak do zrobienia tego np w osobnym pliku, tak aby pozostawić sobie model 3D, aby zawsze możliwe było wprowadzenie zmian i otrzymanie modelu 3D z modyfikacjami. Narzędziem służącym do rozbijania obiektów jest funkcja: Rozbij obiekty AEC (polecenie: S41_FJDX) w zakładce Układ/Eksport.

 

3) Czy da się w modelu 3D dodać warstwy posadzkowe, czy trzeba robić to ręcznie na przekrojach?

W modelu możemy zadać jedynie grubość warstw podłogi, natomiast wyszczególnić je możemy już ręcznie na otrzymanym przekroju, poprzez uszczegóławianie go.

 

4) Czy normalnie jest aby model 3D wykonany za pomocą funkcji GRUPA 3D rozbijał się na rzuty gdy chce podejrzeć model renderowany?

To jest model 3D przed renderingiem:

Model3D rozbija się na kondygnacje w widoku cieniowanym (Shade). Wystarczy powrócić do widoku "szkieletowego" (Widok-> Style wizualizacji-> 2D Druty), a budynek będzie widoczny w "całości".

 

Mam nadzieję, że udało mi się choć trochę pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

4) Czy normalnie jest aby model 3D wykonany za pomocą funkcji GRUPA 3D rozbijał się na rzuty gdy chce podejrzeć model renderowany?

To jest model 3D przed renderingiem:

Model3D rozbija się na kondygnacje w widoku cieniowanym (Shade). Wystarczy powrócić do widoku "szkieletowego" (Widok-> Style wizualizacji-> 2D Druty), a budynek będzie widoczny w "całości".

 

Mam nadzieję, że udało mi się choć trochę pomóc :)

 

17 wrzesnia 2013 podałem przykład obejścia tej niedogodności (może przydała by sie jakaś zmienna systemowa, która przywracała by wyswietlanie cieniowania 3D jak w wersji 2012?)

 

http://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=4667

 

post-140-0-85234300-1422526436_thumb.jpg

 

przykład po lewej jest po rozbiciu bloków kondygnacji, osobiście preferuje takie rozwiązanie: wysuniecie danej kondygnacji na bok o np. 50000 jednostek, rozbicie, stworzenie bloku o nazwie np. KONDYGNACJA_-1 z punktem wstawiania = "punktowi dopasowania", wsuniecie bloku tej kondygnacji z powrotem o 50000 jednostek, tak dalej z pozostałymi kondygnacjami - konsekwencja tego jest zestaw bloków poszczególnych kondygnacji na sobie (-1, 1, 2) - rozwiązanie jak w dawnym ZWCAD ARCHITECTURE 2012.

To w/w rozwiązanie ułatwia podmianę tych bloków po wprowadzeniu zmian w jakieś kondygnacji.

 

Osobiście wprowadzone rozwiązanie mi sie nie podoba, dlatego dla osób wolących wersję tworzenia budynku z polecenia Grupa 3D przydała by się zmienna która

wyświetlanie 3D z trybem cieniowania GOUARADA przedstawiałaby jak w wersji 2012, a tym co wolą aktualną wersję z tzw. "przesunieciem wyświetlania kondygnacji

3D w fazie" używali by innej zmiennej. :)

 

Uważam, że to nie jest zagadnienie priorytetowe na 2015 rok

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie