Kłopot z edycją atrybutów poprzez dwukrotne kliknięcie


mdo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

 

Piszę do Koleżanek i Kolegów, gdyż zauważyłem kłopot z edycją atrybutów w blokach.

Zmiana atrybutu poprzez wywołanie polecenia attedit, otwiera okienko i wszystko odbywa się, jak powinno :)

 

Natomiast próba zmiany atrybutu poprzez dwukrotne kliknięcie LPM na bloku, powoduje otwarcie okna, lecz próba jego zmiany (wpisanie, nadpisanie, zmiana rozmiaru czcionki, itd.) kończy się komunikatem "parametr jest niepoprawny" :(

 

Czy ktoś z Państwa spotkał się może z podobną sytuacją?

 

Dla porządku dodam, że od niedawna korzystam z ZWCAD+ 2015 ver. 2014.11.27 i dotychczas, czyli w wersjach 2008-2014+ nie było z tym kłopotu.

 

Korzystając z okazji chciałbym złożyć życzenia:

 

"Wesołych Świąt i Wszystkiego Najlepszego w nadchodzącym roku 2015"

dla Użytkowników oraz Administratorów niniejszego forum

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

mdo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka jest zainstalowana wersja polska czy angielska? Jak wygląda sprawa zmiany atrybutów na pasku właściwości (Ctrl+1)? Proszę o przysłanie przykładowego bloku z atrybutami w którym problem występuje na pomoc@dobrycad.pl Sprawdzimy czy problem jest związany z zainstalowaną wersją czy z plikiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

 

Bardzo dziękuję za szybką reakcję.

 

Zainstalowaną mam wersję w języku polskim.

Poniżej dołączam przykładowy bloczek oraz zrzut z ekranu zawierającym opisany komunikat.

 

 

A propos,

właśnie zauważyłem, że omyłkowo umieściłem temat w forum dot. ZW2014+, zamiast w 15'tce.

Przepraszam za zamieszanie i proszę Administratora o ewentualne przesunięcie tematu.

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

mdo

post-793-0-12704800-1419325642_thumb.jpg

przyklad.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za przykład. Istotnie, problem występuje na polskiej wersji przy edycji atrybutu po kliknięciu dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na bloku. Przekażemy informację do producenta. Rozwiązaniem jest edycja atrybutów bezpośrednio na pasku właściwości lub przez wpisanie _attedit.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie