nie wyświetlają się niektóre czcionki


WojtekJ

Rekomendowane odpowiedzi

Uzytkuję ZWCAD +2014 Pro  i mam pewien problem, mianowicie nie wyświetlaja mi się niektóre czcionki jak dostaję pliki z autocada od innych użytkowników.

Przesyłam plik dwg z rys i podgląd pdf jak to jest u mnie a jak się wyświetla u innych uzytkowników cad. Może mozna sciągnąć gdzieś inne czcionki niż ma standardowo ZWCAD?

I jeszcze pytanie : długo trwa otwieranie rysunków - jak miałem wersję z 2010 roku trwało to znacznie krócej (komputer mam raczej niezły : intel core i-7, 8Gb ram, grafika 2Gb GForce, 500Gb dysk). Czy mozna cos z tym zrobić?
jest to dość denerwujące przy otwieraniu kolejnych plików gdy pracuje na pierwszym - trzeba przerwac prace i poczekac aż otworzy się kolejny rysunek

Bardzo prosze o pomoc

IZ-5 bez napisów.pdf

IZ-5_revA.pdf

PW_IEtap_Profile_04-12-2014 (1).dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem

 

"durne" to,  otworzyłem to w starym ZWCAD2012 (intellicad core) , czcionkę ksztalty.shx podmieniłem na simplex.shx, otworzyło się wtedy w całości,

text przefiltrowałem poleceniem qselect i przesunąłem o 10000 w prawo , wprowadziłem alternatywny Styl tekstu OPISY z czcionką simplex.

Wsunąłem całość w lewo o 10000. Teraz będzie ok.

 

A na przyszłość skoro kolega używa czcionkę kształty.shx winien ją dostarczyć. M.in. pomaga funkcja e-transmit która wszystkie niestandardowe rzeczy pakuje do 1 pliku zip.

 

post-140-0-68793300-1419158513_thumb.jpg

 

PW_IEtap_Profile_04-12-2014 (1)-korekta.dwg

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega WojtekJ to sanitarnik. Długie otwieranie plików może być spowodowane nakładką do wentylacji WENTYLE. lub zbyt duża ilością nakładek.

Zaobserwowałem, że jeżeli do Zwcada jest wczytana duża ilośc plików *.mnu ( wentyle mają ich kilkanaście) z definicjami pasków narzędziowych to otwieranie nowych plików jak i otwieranie zwcada z pustym plikiem trwa troche za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.