zwcad pytania ogólne.


alex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozglądam się za alternatywą do autocada i przyznam że zwcad daje radę. Mam w związku z tym kilka pytań.

 

1) Czy są widoki na bloki dynamiczne?

2) Czy będzie wprowadzona parametryzacja?

3) Czy będzie wprowadzona funkcja annotative scale?

4) Jak ze stabilnością programu. Czy się zawiesza i/lub wyłacza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na ZWCAD od wersji 2008.

 

1. Obsługa bloków dynamicznych jest.  Trwają prace nad możliwością edycji tych bloków. Poki co tworzyć własnych nie możemy.

Do Zwcad Architecture byłoby to idealne rozwiązanie do bloków stolarki 2D, wtedy profil ramy okiennej/drzwiowej oraz profil skrzydła mógłby być niezmienny geometrycznie a

zmieniała by sie szerokość szyby, panelu, łuku. Prace nad poleceniem bedit trwają.

 

2. Parametryzacja jest w starej wersji bez plusa 2012. W przyszłosci będzie

 

3. Tego nie rozumiem do końca. Ale chyba podobna technologia skalowania jest w ZWCAD ARCHITECTURE gdzie definiuje się on-line skalowanie wzgl. docelowego wydruku

Chcemy czcionke 3,5mm to ją mamy na wydruku, lub skale wymiarów.

Ja preferuję metodę WYSIWYG i tak rysuję.

 

4. Trzeba naprawdę się postarać by program się zawiesił/wykrzaczył. Np. jak renderuję Artisanem sceny o formacie 5MPx.

 

Piszę jako użytkownik - branża konstrukcyjna :)

Kiedyś używałem "gołego" ZWCAD PRO+ ale obecnie większe możliwości ma ZWCAD ARCHITECTURE do kreślenia architektury i konstrukcji

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dorzucę swoje '3 grosze'.

Pracuję na ZWCADzie od 2012 roku zamiennie z AC i BricsCadem. Każdy z programów ma swoje wady i zalety. O AC nie będę się wypowiadał, bo większość go zna i wie jakie ma możliwości i ceny....

Jeśli chodzi o ZWCada to obecnie pracuję na wersji ZWCad+ 2015Pro vernum = "2014.11.27(26199)". Program naprawdę poszedł do przodu z wydajnością, chociaż zauważyłem, że czasami ma delikatne problemy z obsługą plików z Archicada (z czym AC daje sobie radę bez problemu). Objawia się to bardzo długim wczytywaniem pliku i ewentualnym późniejszym edytowaniem. Jeśli chodzi o wydajność ogólną to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest na plus. Każda kolejna wersja jest lepsza. W wersji 2012+ doświadczyłem kilka razy crash error'ów, co skutkowało wyłączeniem się programu (na szczęście program zawsze tworzył plik recovery z aktualnym stanem rysunku). W obecnej wersji 2015+ nie zdażył mi się jeszcze żaden błąd, którego następstwem było wyłączeniem się programu.

Program ma oczywiścia kilka minusów, na których wyeliminowanie oczekuję. Dla mnie w tej chwili bardzo dużym mankamentem jest migotanie krzyża nitkowego oraz dość słabo działająca funkcja magnes (zwłaszcza, gdy włączony jest tryb przyciągania "NAJBLIŻSZY" program potrafi łapać często punkty obok wybranego miejsca - trzeba przyzwyczaić się, żeby sprawdzać, czy na pewno uchwycony został punkt przez nas obrany). Robiłem testy na kilku programach i na kilku komputerach. Zauważyłem, że migotanie krzyża jest ściśle powiązane z działaniem funkcji magnes (ale to tylko moja obserwacja i mogę się w tej kwestii mylić). Mam nadzieję, że w końcu programiści ZWSoft przyjrzą się tej kwestii. Była już wielokrotnie poruszana na tym forum. Najlepiej oczywiście funkcjonuje AC i pewnie gdyby nie to, że zdarza mi się dość często pracować na nim, to może nie przeszkadzałoby mi to tak bardzo.

 

Tak ogólnie to mogę z czystym sumieniem polecić program. Jakość do ceny jest dla mnie do przyjęcia (zarówno zakup jak i aktualizacja programu).

Program rozwija się bardzo szybko i każda kolejna wersja jest lepsza. Mam nadzieję, że ten standard będzię się nadal utrzymywał.

Ewentualne problemy możesz zgłaszać na tym forum lub bezpośrednio u dystrybutora oprogramowania - raczej zawsze ktoś Ci pomoże (prędzej czy później).

 

Nie wiem w jakiej brażny operujesz, ale dostępnych jest też kilka ciekawych nakładek na program, które potrafią przyspieszyć pracę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martin_S: Zazwyczaj muszę drukować jeden rysunek w różnych skalch. Dynamiczne skalowanie wymiarów i bloków jest jednach bardzo wygodne w tym momencie.

 

@Chris: Pisząc o migotaniu kurosora masz na myśli delikane przycianie w trakcie przesuwania myszą?

Otwarłem kilka różnych projektów i nie widzę problemów z wydajnością. Z wiekszych problemów to zauważyłem że słabo sobie radzi z wczytywaniem większej ilości tifów. Wczytwanie kolejnych plików trwa wieki.

 

Poprzednia wersja z tego co widzę na stronach to 2012. Czy w miedzy czasie pojawiły się jakies aktualizacje dodające nowe funkcjonalości? Czy tylko poprawki błędów? Jak wyglą rozwoj programu w porównaiu z szaleństwem wydań autocada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób skalowania lepiej rozwiniety jest w ZWCAD ARCHITECTURE .... ale tu daną zawartość można zaznaczyć i skale zmienić np. ze  100 na 50 ..odpowiednik 1:100 na 1:50 może ciut dłużej ale da radę. Po za tym znajomi z branży architektonicznej raczej rysują pod ustaloną skalę końcową na wydruku, raz i koniec.

 

Ponadto narzędziami sparametryzowanymi AEC z ZWCAD ARCHITECTURE uzyskujemy rysunki 2D i 3D zarazem. Ściana z wewnętrznym uwarstwieniem jest obiektem "sztucznej inteligencji" ściany sie płynnie łączą, wewnetrzne warstwy także i hatche. A w  gołym ZWCAD czeka "kupę" roboty na obróbkę takiego węzła na rzucie i mamy tylko szkic 2D.

 

Po testach ZWCAD 2015+ SP1 polecam tą wersję, można jeszcze bardziej skomplikowane i pojemne pliki DWG używać.
Co potwierdziłem testami związanymi z Artisanem 2014. http://forum.cad.info.pl/topic/1260-test-artisan-2014-z-zwcad-2015-pro-sp1/

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam 

W ZWCADzie jest funkcja _measure. Działa tak, że prosi o wskazanie krzywej np linia, łuk, Polilinia, splaj. Następnie należy podać odległość np 100. Wzdłuż krzywej zostaną wstawione punkty w odległości co 100. W opcjach zaawansowanych można wybrać blok jaki ma być rozmieszczony zamiast punktów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

W ZWCADzie jest funkcja _measure. Działa tak, że prosi o wskazanie krzywej np linia, łuk, polilinia, splaj. Następnie należy podać odległość np 100. Wzdłuż krzywej zostaną wstawione punkty w odległości co 100. W opcjach zaawansowanych można wybrać blok jaki ma być rozmieszczony zamiast punktów.

Pozdrawiam

O coś takiego właśnie mi chodziło. Udało się też zdefiniować punkt, żeby był bardziej widoczni niż sama kropka. Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
24 minuty temu, Adam Klaczek napisał:

Witam.

Styl punktu można łatwo zdefiniować poleceniem _POINT -> Ustawienia (lub _DDPTYPE).

Pozdrawiam.

Tak racja, ale wydaje mi się że ustawienia dotyczą wszystkich wstawionych punków. Dlatego preferuję bloki bo wczytuję również pakiety które wstawiane są jako pkt.  Measure obraca bloki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie