Drukowanie rysunków z Rastrami do PDF'a


Pitr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że to pierwszy post na tym forum, na wstępie witam wszystkich serdecznie.

W chwili obecnej przymierzam się już ponownie do wykorzystania aplikacji ZWCad w firmie(wcześniejsza próba miała miejsce w 2011 toku, niestety wtedy aplikacja zupełnie się nie sprawdziła).

Obecnie testuję wersje ZWCAD pod kątem pracy z rysunkami z podkładami mapowymi w formacie tiff, niestety napotkałem na pewien problem:

1. Program potrafi nie załadować wszystkich plików rastrowych, lub zawiesić się niedługo po załadowaniu rastrów podczas pracy(udało mi się rozwiązać poprzez wstępne ładowanie rastrów Procesorem Plików Tymczasowych z narzędzi zewnętrznych - problem zniknął jak ręką odjął)

2. Jest znaczy problem z wydrukiem plików do np. pdf'a i tu co się dzieje(rysunek wielkości A1, łączą się na nim 3 rastry):

 a) przez PDFCreatora pod win XP wydruk(A1) tworzy się około 3-4 minut, a sam pdf mimo w miarę nie dużego rozmiaru (około 3 MB) nie da się niczym otworzyć

 b) przez PDFCreatora pod win Win7 wydruk(A1) tworzy się przez podobny czas 3-4 minut, sam pdf daje się otworzyć, ale brakuje w nim jednego z rastrów

 c) przez DWG To PDF rysunek się drukuje do PDF'a ale rastry drukują się z różną dokładnością i tak 2 z 3 rastrów (zajmują tylko niewielką część na skrawkach rysunku drukują się w zadanej rozdzielczości(300 dpi), a główny raster drukuje się w bardzo zaniżonej rozdzielczości (rzędu 100 lub mniej dpi, przez co staje się nie czytelny).

Generalnie spod Autocada nawet starych wersji 2006 czy 2008 rysunki te da się bez większego problemu wydrukować.  

Nie wiem jeszcze na ile problem pojawia się przy wydrukach na drukarkach, wiem, że na kolorowej HP A3 rysunki drukują się poprawnie, ale bez PDF'a w dzisiejszych czasach to jak bez ręki.

Testowałem też drukarkę FoxitReadera i sprawa wygląda identycznie jak w PDFCreatorze. 

Rysunki na których pracuję zawierają kilka do kilkunastu skanów sekcji geodezyjnych o rozdzielczości około 12000x20000 pikseli monochromatycznych.

 

Czy ktoś może zasugerować, co w takiej sytuacji można zrobić, może jest jakiś problem z przydzieloną na wydruk pamięcią, tylko czy da się to zmienić?

Pitr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie jakoś udaje uniknąć w/w problemy. Używam oprócz plotera systemowego DWG to PDF drukarkę wirtualną CutePDF.

 

Przed wydrukiem likwiduję przeźroczystość rastrów w celu lepszej jkości wydruku. Aktywna przeźroczystość plików TIFF powoduje efekt "wytłuszczania" linii rastrowych TIFF na wydruku.

 

Mogę się przyjrzeć temu ale prosze użyc e-transmit aby spakować DWG z załacznikami TIFF można też użyć wsparcia:

 

Szansy

Wsparcie techniczne tel. 33 474 04 03

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie jakoś udaje uniknąć w/w problemy. Używam oprócz plotera systemowego DWG to PDF drukarkę wirtualną CutePDF.

 

Przed wydrukiem likwiduję przeźroczystość rastrów w celu lepszej jkości wydruku. Aktywna przeźroczystość plików TIFF powoduje efekt "wytłuszczania" linii rastrowych TIFF na wydruku.

 

Mogę się przyjrzeć temu ale prosze użyc e-transmit aby spakować DWG z załacznikami TIFF można też użyć wsparcia:

 

Szansy

Wsparcie techniczne tel. 33 474 04 03

 

NIestety w przypadku CutePDF problem jest taki sam jak w przypadku PDFCreatora - plik zawiesza programy do otwierania PDF'ow.

Wyłączenie przeźroczystości też nie pomaga (choć i tak nie było by to dla mnie rozwiązaniem - rastry muszą być przeźroczyste, bo w mojej praktyce zawsze na siebie nachodzą).

Wysłałem przykładowy rysunek z prośbą o rzucenie na niego okiem.

 

 

Proszę spróbować zmniejszyć gęstość druku do PDFa z 600 dpi (domyślnie) na np. 300 dpi.

Różnica w jakości nie powinna być zbyt duża, ale w prędkości druku już tak.

 

Czy pliki z rastrami i rysunkami są na serwerze, czy na dysku lokalnym?

 

Drukowałem w różnych rozdzieczościach i generalnie udało mi się wydrukować obraz z rozdzielczością maksymalnie 300 dpi(i to tylko w przypadku gdy w obszarze wydruku był jeden tiff), przy próbie ustawienia większej wartości dpi jakość wydruku diametralnie spada (poniżej 100 dpi, lub raster nie jest drukowany).

Problem występuje niezależnie od lokalizacji plików (próbowałem na dysku sieciowym i lokalnym). Pliki tymczasowe ZwCAD tworzone są na lokalnym dysku SSD.

Dziękuję za dotychczasowe wskazówki i nieśmiało czekam na dalsze. Jutro spróbuję jeszcze skontaktować sie ze wsparciem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Pitr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.