Błąd MENULOAD (po aktualizacji)


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem. Po aktualizacji ZW CADa 2014+  do VERNUM = "2014.04.27(21135)" zresetował mi się cały układ przycisków Toolbar i co gorsze polecenie MENULOAD zaczęło działać inaczej - tzn. nie działać!

W poprzedniej wersji w okienku MENULOAD mogłem wczytać plik z definicją własnych toolbarów i z nich potem korzystać. Teraz u mnie ta procedura nie działa. Mogę wskazać plik .mns, ale wczytanie nie przynosi żadnego efektu. Aktualizacja właściwie odcięła mnie od nakładki :(

 

Jeśli ktoś może proszę o przeprowadzenie testu na swoim komputerze, czy może czytać z sukcesem jakiś plik .mns   Będę wiedział, czy to problem mojego systemu, czy ogólnie tego wydana ZWCADa.

 

Pozdrawiam

 

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń z problemami z menu po automatycznej aktualizacji ZWCADa do wersji kwietniowej. We wszystkich tych przypadkach wystarczające było usunięcie katalogu pl-PL 

Znajdującego się w katalogu: %appdata%\ZWSoft\ZWCAD\2014

Czy Pan aktualizował ZWCADa przez funkcje automatycznych aktualizacji? czy przez odinstalowanie poprzedniej wersji i instalację nowej?

Proszę spróbować usunąć katalog pl-PL. Jeśli to nie pomoże to proszę przesłać plik mns na adres pomoc@dobrycad.pl sprawdzę jak to się będzie u mnie zachowywało. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety wykasowanie folderu pl-PL nic nie pomogło. Próbę przeprowadziłem na nowej instalacji, na nowym komputerze z Win7 :( Plik mns prześlę na maila.
Rzuciła mi się jeszcze w oczy jedna zmiana zachowania ZWCADa+ po aktualizacji w tej dziedzinie. Do tej pory plik .mns wczytywałem "automatycznie" przez skrypt LISP z użyciem polecenia MENULOAD, bez wyświetlania okna. Dawniej działało, teraz ten sam skrypt inaczej interpretuje podaną ścieżkę dostępu do pliku. Mam w ścieżce dostępu spację i teraz ZWCAD interpretuje ją jako koniec ciągu znaków - ucina resztę ciągu nazwy plików. 

Pozdr.

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczytałem to menu i wyświetla się. Znaczy pojawia się pasek, ale zamiast ikonek są pytajniki w chmurce, ale to akurat poprawnie nie mając samych ikon.

Jaki interfejs ma Pan ustawiony? W przypadku wstążki może być tak, że menu jest wczytane, ale się nie wyświetla. Wówczas proszę uruchomić funkcję Adaptacja (_customize) na zakładce "Pasek narzędzi" w liście po prawej stronie powinien być wpis z Pana menu, po jego zaznaczeniu w liście po lewej stronie będą paski narzędzi proszę je włączyć, jeśli będą już włączone to wyłączyć i włączyć jeszcze raz.

W menu, które Pan przesłał ikonki zdefiniowane są jako pliki BMP. W ZWCAD 2014 poprawne pliki ikon mają rozszerzenie ico. w ico przezroczystość jest inaczej obsługiwana. W plikach BMP białe było przezroczyste. W ikonach ico należy usunąć kolor np , w programie GIMP

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za odpowiedź. Szczególnie o formacie ico. Może to jest problem z BMP?

Nie korzystam ze wstążki, tylko interfejsu klasycznego. :( Więc to nie kwestia wstążki...

A może to kwestia Windowsów? Ja testowałem na Win7 x64 i Win8.1. A Państwo?

Szukam rozwiązania dalej. Pozdrawiam

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasycznym interfejsie to powinno wczytać, tylko ikony puste tzn z pytajnikami powinny być. 

W funkcji Adaptacja w liście po prawej stronie ma Pan wpis z Pana menu

A proszę zrobić jeszcze próbę: do nowego pliku tekstowego zapisać pasek z jedną ikoną w formacie ico. zobaczymy co się stanie.

I jeszcze jedno, wspominał Pan o spacjach w nazwie czy ścieżce. Proszę spróbować nazwać menu jakoś bez polskich znaków, zapisać to na bezpośrednio na dysku np C.

Po wczytaniu wyświetla się jakiś komunikat w pasku poleceń?

Testowaliśmy to na Win 7 i Win XP w obu przypadkach tak samo wyświetlają się ikonki z pytajnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przetestowanie pliku i info, że problem leży gdzieś w moich komputerach/plikach.

 

Okazało się, że gdy wczytywałem plik mns po usunięciu ikon BMP z folderu, to toolbary wczytywały się poprawnie (oprócz tego, że oczywiście nie było obrazków ikon tylko pytajniki). Widać problem leży gdzieś po stronie plików BMP. Może została zmieniona ich obsługa po aktualizacji...

Ostatecznie przerobiłem wszystkie BMP na ICO (to dużo lepszy format wreszcie ogarniam przezroczystość) i problem się całkowicie rozwiązał! Toolbary wczytują się poprawnie i również zniknął problem z interpretacją spacji w ścieżce do pliku .mns

Sprawa zamknięta - rozwiązana, a efekt końcowy lepszy (ICO) niż przed zaistnieniem problemu. Dziękuję za pomoc :) :)

 

 

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń z problemami z menu po automatycznej aktualizacji ZWCADa do wersji kwietniowej. We wszystkich tych przypadkach wystarczające było usunięcie katalogu pl-PL 

Znajdującego się w katalogu: %appdata%\ZWSoft\ZWCAD\2014

Czy Pan aktualizował ZWCADa przez funkcje automatycznych aktualizacji? czy przez odinstalowanie poprzedniej wersji i instalację nowej?

Proszę spróbować usunąć katalog pl-PL. Jeśli to nie pomoże to proszę przesłać plik mns na adres pomoc@dobrycad.pl sprawdzę jak to się będzie u mnie zachowywało. 

Pozdrawiam

A u mnie po usunięciu tego katalogu pl-PL program w ogóle sie nie otwiera, dopiero po ponownym przywróceniu katalogu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.