linie offsetowe krawędzi


piotr_w

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

pobralem próbną wersję programu bonzai 3d i poczyniam pierwsze kroki.
Mam pewien problem powiedzmy :)
Uzywam lini offsetowych krawędzi do wyznaczania lini okna w budynku, tak aby później można było je zagłębić w elewacji. Problemem jest to, że po tej operacji ta linia zostaje mi i przecina całą ścianę. Chciałbym ją teraz usunąć, ale nie mogę jej tak zaznaczyć, żeby pozbyć się tylko jej. Gdy ją pickuję, podświetla mi się cały budynek.

Wiem, że mogłbym te okna rysować za pomocą "rysowacza"  ale nie wiem później jak dokładnie taki malunek okna umiejscowić względem innych krawędzi. Potrafię chwycić i przesunąć okno, ale muszę to robić tak na wyczucie. Może na ten problem również mi ktoś pomoże ? :)

Dzięki, pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że gdy używam ctrl, to owszem podświetli mi tylką linię pomocniczą ale na tym się kończy, gdy teraz klikne LPM lub PPM, cokolwiek, to jest tak jakbym nic nie kliknął, ewentualnie ponownie podświetli mi cały obiekt.

Kolejny problem pojega na zmianie materiału, np w celu uzyskania innego koloru. Ponownie wciskam ctrl, chwytam za "materiał" i przenoszę na dany element. Teraz jest różnie. Czasem pomaluje wybrany element, ale rzadko, czasem pomaluje calą bryłę, a czasem wybrany fragment lekko podświetli jakby w innym kolorze, ale gdy popatrzę z innej perspektywy to przestaje to być widoczne.

Aby to najlepiej zobrazować, podaje link do youtuba (aha, zapomniałem zobrazować, co się dzieje, jak już po kolorowaniu dachu kliknę na typ widoku cieniowanie pełne -> u góry w ikonkę, wtedy widać tylko jedną białą bryłę) :
http://youtu.be/FZFsM680PK0

Dziękuje za zainteresowanie i pomoc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie