Chris

Użytkownik forum
  • Postów

    560
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Odpowiedzi opublikowane przez Chris

  1. 37 minut temu, dmatusz3 napisał:

    Jakie ślady systemowe ma Pan na myśli?

    Choćby zapis plików w folderze CrashReport ( C:\........\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCAD\2024\en-US\CrashReport ).
    Po nieoczekiwanym zamknięciu się programu w folderze nie pojawił się żaden nowy raport.
    Program po prostu wyłącza się/znika z ekranu. Nie ma żadnej zawieszki, zacinki ani informacji, że jest lub był jakiś problem.

    W innych przypadkach w przeszłości program informował o zapisie raportu i w podanym przeze mnie folderze zapisane były nowe pliki (z datą pokrywającą się z błędem krytycznym).


     

  2. U mnie właśnie kilka minut temu program wyłączył się samoczynnie. Odszedłem od komputera na kilka minut, w międzyczasie wyłączyły się ekrany, po uruchomieniu ekranów próbowałem coś zmienić w ZWCADZIE i program nagle wyłączył się. Nie było żadnej zawieszki programu czy informacji o krytycznym błędzie. Okno ZWCADA po prostu zamknęło się (w systemie brak śladu po nieoczekiwanym wyłączeniu). W tym konkretnym przypadku nie korzystałem z funkcji nakładek więc to raczej nie one spowodowały 'awarię'.

  3. 1 godzinę temu, KKrzysztof napisał:

    W porównaniu 2024 do 2023, to do tej pory wiele razy mi się zwcad 2024 zamykał. To bardzo irytujące. Może teraz poprawki rozwiążą problemy. Update w poniedziałek zrobię, mam nadzieję że program będzie stabilniejszy.

    Niestety u mnie to samo. Program losowo wyłącza się bez raportu o błędach i nie robiąc przy tym żadnych zapisów plików recovery.
    Myślałem, że przyczyną mogą być zainstalowane nakładki, ale jestem pewien, że w kilku przypadkach program wyłączył się bez wykorzystania nakładek.
    Na szczęście problem nie występuje jakoś często.

  4. Dzień dobry,

    dzisiaj pojawiła się u mnie aktualizacja SP1.3 - (vernum = "24.10_2024.03.14(#8993-e756b745a59)_x64" (read only))
    Zainstalowałem, ale nie sprawdziłem jakie zmiany przynosi nowa aktualizacja (w pośpiechu pominąłem krok z informacją o zawartości paczki).
    Na stronie zwsoft.com oraz ZWCAD.pl brak informacji o nowym service packu.
    Czy są gdzieś dostępne informacje z listą zmian lub nowych funkcji w SP1.3?

  5. 9 minut temu, Stefan Wiatr napisał:

     

    Czy można rozciągnąć grupowo kilka bloków dynamicznych?

    Proszę zaznaczyć blok, trzymając SHIFT proszę wybrać gripy (kilka) odpowiedzialne za rozciąganie (podświetlą się na czerwono) i następnie puścić SHIFT, wybrać jeden z podświetlonych czerwonych gripów i rozciągnąć. Powinno zadziałać również na bloki dynamiczne w przypadku rozciągania (niektóre punkty charakterystyczne bloków dynamicznych są przypisane do cech, które mogą nie zadziałać, ale w przypadku rozciągania nie powinno być problemu).

  6. Powinno pomóc polecenie ARRAY (ZWCAD 2024 ENG, w polskiej wersji nazwane chyba SZYK).
    Wywołujesz polecenie, wybierasz BLOK, wskazujesz polilinię wzdłuż której chcesz rozłożyć blok i zatwierdzasz. U góry w menu programu wyświetli się wstążka odpowiedzialna za polecenie ARRAY. Możesz tam zmieniać ustawienia takie jak: ilość kolumn/rzędów, rozstaw między kolumnami/rzędami, jak ma zachować się blok w trakcie rozkładu (zablokowany stały kąt czy kąt dostosowany do ścieżki) itd.

    Poniżej krótki film z przedstawieniem rozkładu:

     

     

  7. 40 minut temu, czarnula_100 napisał:

    Natomiast chciałabym mieć możliwość z poziomu arkuszy ustawić konkretny rysunek na podstawie tego filtra czyli np na jednym arkuszu mieć np. konstrukcję , na drugim technologię, etc żeby móc to wydrukować, tak jak mam możliwość wyboru ( w oknie drukowania) przestrzeni papieru, stylu wydruku .

     

    Myślę, że to może pomóc w powyższych ustawieniach drukowania poszczególnych warstw w poszczególnych arkuszach:
    (od około 29/30 minuty jest info o mrożeniu warstw w poszczególnych rzutniach)

     

  8. Może chodzi o ustawienie zmiennej TRIMEXTENDMODE?


    Wartość '0' (zero) to dawne TRIM i EXTEND (wskazujemy linię, która będzie granicą wydłużenia/cięcia potem wybieramy obiekt, który ma zostać wydłużony/przycięty).

    Wartość '1' to jest obecnie w ZWCad2024 ustawione jako standard, czyli szybka funkcja, bez wskazywania granicy wydłużenia/cięcia.

    Jest jeszcze wartość '2', ale z tego ustawienia nie korzystałem.

  9. 17 godzin temu, alf napisał:

    zw2024 - bardzo niepokojąca sytuacja.

    Dwukrotnie wystąpił ten sam skutek - tj popsucie pliku w taki sposób, że staje się on bezużyteczny. Na skutek jakiegoś błędu, nie wiem jakiego zw24 zmienia warstwy pliku. Tzn zrobiłam tak: zamknęłam plik bez zapamiętania a po ponownym otworzeniu takiego pliku zw nie pokazał warstw (tabela z warstwami mi pusta) , żadnych. Po próbie recover - naprawa robi swoje ale wszystkie warstwy sa zrzucone na jedną "0", przy czym kolorów czy grubości linii nie zmienia tylko zrzuca wszystkie warstwy na zero. Sprawa nieodwracalna. plik robi się bezużyteczny. Zdarzyło mi się to dwukrotnie, podczas pracy na różnych plikach z różnych źródeł, jeden był to dwg drugi dxf.. Pierwszy -nie pamiętam dokładnie co, ale na pewno przestała działać mi funkcja layiso więc zamknęłam program bez zapisywania zmian. Drugi plik(dxf) zamknął się sam, miałam otworzonych kolejno ponad 10 plików, które otwierałam po tym felernym dxf-ie .  Na szczęście pracuję na kopiach i było z czego odzyskiwać. Żadne bak-i nie były ok, żaden z tymczasowych plików też się nie uchował. 

    te same pliki na zw22 - nigdy taka masakra nie wystąpiła

    na prv przesyłam bak-a który jest zepsuty, ale przed recoverem, może się na coś przyda

    W zeszłym roku miałem podobny problem z ZWCAD 2023 PRO ENG i nakładką BIK. Po użyciu kilku komend nakładki BIK program w dziwny sposób resetował rysunek (było to dopiero widoczne po otwarciu pliku DWG). Nie pamiętam dokładnie jak to wywoływałem, ale pamiętam, że po otwarciu w rysunku była warstwa zero (i może zostawały jeszcze jakieś jedna/dwie warstwy), ale cała zawartość pliku DWG była przeniesiona na 'pustą warstwę' (warstwa bez nazwy). Zgłosiłem problem producentowi nakładki BIK i chyba udało się ustalić i rozwiązać problem z resetowaniem plików DWG, bo od tamtej pory nie przytrafiło mi się nic podobnego.

  10. W dniu 7.11.2023 o 14:02, bobik_123 napisał:

    2. Przy dużym powiększeniu znika Polilinia (póki co jeden odnotowany przypadek na obu komputerach). Fioletowa linia nad kursorem / jedno przewinięcie rolką.

    Na jednym jest wspomaganie sprzętowe na drugim nie ma i jest identyczna sytuacja.


    Zauważyłem podobny objaw u mnie przy XLINE, która jest wykonana jako linia przerywana (inna niż ciągła). Przy zoomowaniu w pewnych 'odległościach' modelu linia znika z ekranu. Robiłem testy na istniejącym rysunku oraz na nowym, czystym i ten sam objaw. Jeśli polilinia/xline jest przerywana to wtedy w trakcie zoomowania znika z ekranu, takiego objawu nie ma przy liniach ciągłych. Poniżej krótkie wideo przedstawiające opisany problem:

    ZWCAD PRO EN vernum = "24.10_2023.10.31(#8721-d0d14f8c9a7)_x64" (read only)

  11. Czy jest jakaś możliwość zmiany koloru tła w polach FLEXIBLOCK???
    Tła bloków dynamicznych w ZWCAD wyświetlane są w kolorze bardzo jasnym, dodatkowo często napisy/atrybuty wstawione są 'lekkimi' czcionkami w kolorze białym lub żółtym co nie jest zbyt czytelne. Szukałem w opcjach możliwości zmiany koloru tła tych pól ale nie znalazłem. Czy jest taka opcja, a jeśli nie czy mogłaby zostać wprowadzona? Ewentualnie domyślnie tło pól mogłoby być ciemniejsze (choć dodatkowo opcja zmiany koloru tła byłaby na plus).

    Przykładowy screen z tłem i napisem w kolorze białym (chyba najczęściej spotykany przeze mnie przypadek, niezbyt komfortowy dla oczu):

    obraz.png.75f99ca50bbbac6b7927ad5175f62451.png

  12. Ad vocem do powyższych 'sztuczek'.
    Po zaznaczeniu obiektu a następnie wybraniu gripa możliwe jest jego przeciąganie (funkcja ROZCIĄGNIJ), jeśli jednak naciśnie  się SPACJĘ (trzymając gripa) to wtedy funkcja rozciągania gripa zastąpiona zostanie funkcją przesuwania (w tym przypadku całego elementu z punktem zaczepienia w miejscu gripa), kolejne naciśnięcie SPACJI spowoduje przejście w tryb funkcji OBRÓĆ (obrót obiektu względem gripa), kolejna SPACJA - przejście w tryb SKALA (skala z punktem zaczepienia w miejscu gripa), kolejne w tryb funkcji LUSTRO (lustro względem gripa).

    PS. Nie ukrywam, że zaskoczony jestem powyższym zadaniem i 'odkryciem', że gripy działają w ten sposób, że można je wybierać i modyfikować. Z tego co pamiętam funkcje dotyczące wybierania i modyfikowania kilku gripów dostępne są od kilkunastu lat (co prawda gripy w tym czasie ewoluowały, przez dodanie nowych funkcji lub zmianę oznaczeń gripa linii i polilinii), ale samo ich działanie jest praktycznie niezmienne. :-)).
    Wg mnie wykorzystanie dodatkowych funkcji gripów to bardzo przydatna i ciekawa rzecz, zwłaszcza dla nowych użytkowników, bo można w wielu sytuacjach przyspieszyć sobie pracę, zwłaszcza jak ktoś korzysta z programu wywołując komendy przy pomocy ikon.
     

  13. 32 minuty temu, Marek-M napisał:

    Czy błędy z wersji beta 2024 nie pojawiają się w obecnie wydanej wersji alfa? :) Nie wiem, czy aktualizować :) 

    Zainstalowałem oficjalne wydanie 2024 i okno właściwości w obu wersjach (2023 SP2 i 2024) działa u mnie poprawnie.
    Wydaje mi się, że problem z nieczytelnością paska właściwości został rozwiązany.