Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą oceną od 03/21/18 uwzględniając wszystkie działy

 1. 4 punkty
  I jeszcze taki przykład
 2. 3 punkty
  I sam plik blok-dynamiczny-rozciaganie.dwg
 3. 2 punkty
  Adam Klaczek

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  Dzień dobry, No to jest, jak Pani chciała: DWidok_Skrecenie_v2.lsp
 4. 2 punkty
  Adam Klaczek

  Szablony i skrypty startowe ZWPack

  No to proszę: DWidok_Skrecenie.lsp Polecenie: DWS
 5. 2 punkty
  dmatusz3

  ZWNesting 2019

  W poniedziałek będzie premiera ZWNesting 2019 z możliwością obrotów. Poniżej dwa filmy pokazujące pracę nakładki (filmy zostały nieco skrócone - całkowity czas obliczeń to kilka minut).
 6. 2 punkty
  dmatusz3

  ZWNesting 2019

  Ostateczna wersja nakładki ZWNesting 2019 z możliwością obrotów elementów powinna być dostępna za kilka dni
 7. 2 punkty
  Zakładam, że okręgi są narysowane. 1. Wybierz polecenie kreślenia linii 2. Naciśnij przycisk "Styczny" (to kółko z linią styczną) na toolbarze "Lokalizacja względem obiektu". 3. kliknij mniej więcej w okolicę przewidywanej styczności. 4. Ponownie kliknij przycisk "Styczny" na toolbarze "Lokalizacja względem obiektu". 3. kliknij mniej więcej w okolicę przewidywanej styczności na drugim okręgu. KONIEC - masz odcinek styczny do obu.
 8. 2 punkty
  Marek-M

  Przechowywanie informacji w bazie danych

  Bardziej miałem na myśli, że @Parikon w swojej aplikacji wykorzystuje właśnie bazę danych SQLite i sposób jej wykorzystania może być podobny do Twojego pomysłu (nie zagłębiałem się w szczegóły techniczne jego rozwiązania i mogę z tego powodu się mylić). Myślę, że dotychczasowa praca Parikona może być dla Ciebie pomocna. Życzę powodzenia w Tworzeniu własnej aplikacji Aplikacji nigdy za wiele
 9. 1 punkt
  dmatusz3

  ZWNesting 2019

  Witam, pracujemy nad następną wersją nakładki. Cele jakie sobie postawiliśmy to dodanie możliwości obrotu elementów oraz optymalizacja algorytmu obliczeń, tak aby w jeszcze większym stopniu wykorzystać procesory wielordzeniowe. Tutaj przykład obliczeń z włączoną możliwością obrotów. Obecnie w pewnej części obliczeń ZWCAD może wykorzystać 100% procesora, ale chcielibyśmy jeszcze zwiększyć zakres tych obliczeń, aby zwiększyć ilość przeliczanych kombinacji, gdyż od tego zależy efektywność ułożenia. Tutaj przykład układania ponad 1200 elementów, oraz wykres obciążenia procesora. Jeśli ktoś chciałby testować ZWNesting 2019 to proszę o wiadomość.
 10. 1 punkt
  Dziękuję za informacje. Tak jak pisałem powyżej, u mnie problem rozwiązałem podmianą pliku DWG to PDF.pc5. Plik skopiowałem z ZWCADA 2018. Myślałem również o resecie profilu lub reinstalce, ale jako jedne z ostatnich możliwych rozwiązań. Zastanawiałem się właśnie czy to problem ZWCADA 2019 czy raczej przyczyną jest coś innego (np. dodatkowe nakładki lub jak wspominał @pawmal instalka wersji BETA). Dziękuję. Pozdrawiam
 11. 1 punkt
  Chris

  ZWCAD 2019 nadpisywanie uchwytów - [rozwiązany]

  Witam, proszę wejść w opcje RIGHT CLICK CUSTOMIZATION i zaznaczyć jedną z dwóch ostatnich opcji (oznaczone czerwonym kwadratem na załączonym screenie). Pojawia się rozwijane menu, a w nim opcje z nadpisywaniem punktów charakterystycznych. Tak wygląda menu po zaznaczeniu jednej z funkcji PPM. Jest SNAP OVERRIDES, które rozwija się po najechaniu kursorem. (screen poniżej) Kombinacja SHIFT+PPM pomija rozwijane menu i od razu uruchamia menu z nadpisywaniem punktów charakterystycznych.
 12. 1 punkt
  Adam Klaczek

  ZWCAD 2019 dodawanie elementów do bloku

  Jeżeli dla trybu edycji, przy zaznaczeniu obiektu, ustawi Pan Menu skrótów, to zadziała. Powtórzy polecenie w obszarze modelu, da menu kontekstowe po zaznaczeniu obiektu.
 13. 1 punkt
  Chris

  ZWCAD 2019 dodawanie elementów do bloku

  Witam, proszę ustawić zmienną systemową BLOCKEDITMODE na wartość 0 (zero). Przy takim ustawieniu zmiennej bloki edytowane są 'po staremu'. Jeśli ma Pan ZWCADA w polskiej wersji językowej to może okazać się, że trzeba wpisać komendę _BLOCKEDITMODE. Pozdrawiam
 14. 1 punkt
  2P

  wipeout obwiednia

  Od wielu lat korzystam z wipeoutów w dość specyficzny i myślę oryginalny sposób. Dzięki wipeoutom rysując otwory w ścianach (okna, drzwi, przejścia itp.) nie rozcinam kresek rysunku ścian i ich haczowania, tylko przykrywam je odpowiednimi blokami drzwi i okien zawierającymi wipeout. Do poprawnego działania potrzebuję właśnie wipeouty nie tyle bez obwiedni, co z obwiednią w kolorze tła (i o określonej grubości). Czyli to o czym jest tutaj mowa. (Ale powyższe pomysły tego nie załatwiają). Mój sposób jest taki, że mam specjalną warstwę na wipeouty o kolorze .... TrueColor 255,255,255. Czyli białym. Bo pracuję na białym ekranie roboczym. W przypadku osób pracujących na ciemnych ekranach, warstwa ta powinna mieć kolor odpowiadający tłu. ALE! przed wydrukiem należy przestawić jej kolor zawsze na RGB 255.255,255, żeby osiągnąć pożądany efekt na wydruku. Ja mam do tego specjalnego LISPa, który załatwia sprawę za mnie. Ogólnie mówiąc wipeouty mają potężne możliwości i umożliwiają zupełnie inne podejście do rysowania. Szkoda, że są tak mało znanym elementem i wykorzystywanym jedynie sporadycznie. Nie rozumiem czemu. A o wykorzystaniu wipeoutów z obwiednią w kolorze tła, to właściwie oprócz mojego rozwiązania nie słyszałem nigdy wcześniej. A to naprawdę daje duże nowe możliwości. U mnie w biurze technikę takiego wrysowywania okien, drzwi, barierek, detalu na elewacjach i mnóstwa innych rzeczy przyjęli już wszyscy i bez tego nie ma życia. Nie ma efektywnego rysowania bez wipeoutów. Dlatego zachęcam do wipeoutów. Jakby ktoś był bardziej zainteresowany moją techniką obiektowego rysowania rysunków budowlanych to chętnie opowiem.
 15. 1 punkt
  Adam Klaczek

  Bloki dynamiczne i teksty

  Dzień dobry, Czy chodzi Panu o taki mniej więcej efekt: Tutaj akurat z atrybutem, ale z tekstem analogicznie... Blok_dyn_atr.dwg
 16. 1 punkt
  pawmal

  Brak wczytania interfejsu klasycznego [rozwiązany]

  Dziękuję za informację.
 17. 1 punkt
  dmatusz3

  Problem ze znacznikiem [rozwiązany]

  Proszę spróbować przestawić zmienną AUTOSNAP na wartość 63.
 18. 1 punkt
  dmatusz3

  Problemy z oznakowaniem UBR

  Poprawione znaki powinny być dostępne poprzez aktualizację nakładki. Nadmiarowych znaków nie jesteśmy w stanie usunąć poprzez aktualizację. Postaramy się to zrobić przy okazji tworzenia pakietu instalacyjnego. Można te znaki natomiast usunąć ręcznie z dysku.
 19. 1 punkt
  Parikon

  Przybornik PARIKON

  Pierwsze spojrzenie na moduł do generowania zestawień stali profilowej.
 20. 1 punkt
  dmatusz3

  ZWNesting

  Miło nam poinformować, że stworzyliśmy nową nakładkę do układania elementów. Pierwszą wersję opublikowaliśmy tutaj https://www.zwcad.pl/ui-szansa/zwnesting.html Należy zaznaczyć prostokątny obszar, a następnie elementy do ułożenia.
 21. 1 punkt
  dmatusz3

  Polecenie cofnij podczas wyłączania warstw

  Nie można "odkliknąć" wskazane warstwy bo one nie jest już wyświetlana. Po namyśle wydaje mi się, że można zrobić proste polecenie, które włączy ostatnio wyłączoną warstwę za pomocą polecenia _layoff Spróbujemy coś pomyśleć w poniedziałek.
 22. 1 punkt
  kruszynski

  ZWTraffic

  Możliwe to jest, tylko potencjalnie narażone na komplikacje. Bo jak odróżnić blok opisowy od innych? Można w programie zapisać na stałe nazwę bloku opisowego. Ale jeśli ktoś chciałby użyć tego narzędzia w innym przypadku to nie zadziała. zaznaczenie jednego bloku wzorca chyba nie jest zbyt kłopotliwe a daje nam dużą elastyczność.
 23. 1 punkt
  Adam Klaczek

  Bloki z wieloliniowym atrybutem

  Dzień dobry, W edytorze bloków łatwo nadać temu atrybutowi odpowiednią flagę: Pozdrawiam.
 24. 1 punkt
  ikubica

  Targi TECHCONFEX w Łodzi - 18-20 Kwietnia 2018

  Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzenia nas na Targach TECHCONFEX w Łodzi w teminie 18-20 Kwietnia 2018! Będziemy dostępni na stanowisku numer 30. Zostały zaplanowane dodatkowe wydarzenia w drugi dzień targowy (tj. 19.04.2018) r.: 11:00 – 13:00 Spotkanie z programem CAD do konstrukcji odzieży - ZWTextile 2018. Prezentacja programu najnowszej generacji do konstrukcji odzieży – ZWTextile 2018. Zapraszamy serdecznie na prezentację oprogramowania ZWTextile w czasie Targów TECHCONFEX w Łodzi 19 Kwietnia. Będą Państwo mieli możliwość poznać nasze innowacyjne rozwiązanie od podszewki! 13:00 – 15:00 Warsztaty z oprogramowania ZWTextile 2018. Zachęcamy serdecznie do udziału w zajęciach dodatkowych z oprogramowania ZWTextile 2018. Podczas warsztatów będą Państwo mogli zapoznać się z funkcjonalnością oprogramowania taką jak: modelowanie form, stopniowanie, przygotowanie szablonów oraz funkcjonalność układu kroju. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. W celu aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniach zachęcamy do zabrania własnego laptopa! Kalendarz
 25. 1 punkt
  pawmal

  ZWCAD 2018 SP1 - edytor bloków [rozwiązany]

  BLOCKEDITMODE ustawione (domyślnie) na 1 - przy edycji bloku wywołuje polecenie BEDIT (edytor bloków), BLOCKEDITMODE ustawione na 0- wywołuje przy edycji dotychczasowe polecenie _REFEDIT (ODNEDYCJA).
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00