Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą oceną od 12/20/18 w Posty

 1. 2 punkty
  perlon

  C# Hatch

  Wygląda na to, że hund begraben jest w kodzie DXF 92. Po wstawieniu hatcha z .NET API kod wynosi 0. Sprawdziłem że dla kodu 1 jest liczona powierzchnia. Dla innych nie sprawdzałem. Wyciąg z dokumentacji kodów DXF Boundary Path Data The boundary of each hatch object is defined by a path (or loop) that consists of one or more segments. Path segment data varies depending on the entity type (or types) that make up the path. Each path segment is defined by its own set of group codes. For information about abbreviations and formatting used in this table, see Formatting Conventions in This Reference on page 2. Hatch boundary path data group codes Description Group code Boundary path type flag (bit coded): 92 0 = Default; 1 = External; 2 = Polyline 4 = Derived; 8 = Textbox; 16 = Outermost Lekarstwo w lisp'ie. (defun c:hatchfix ( / entity dxfdata old-dxf new-dxf dxfdata ) (setq entity (car (entsel)) dxfdata (entget entity) old-dxf (assoc 92 dxfdata) new-dxf '(92 . 1) dxfdata (subst new-dxf old-dxf dxfdata) ) (entmod dxfdata) ) W C# jeszcze nie znalazłem co i jak trzeba zafiksować żeby DXF 92 był 1.
 2. 1 punkt
  perlon

  LISP - rysowanie części/kontury.

  Pisanie lispa bezpośrednio do okna komend to raczej słabe jest. Żadnych szans na poprawki. Zrób kolego tak: 1. Otwórz jakiś edytor tekstowy (notatnik, notepad++, cokolwiek) 2, Wpisz coś takiego (command "Line" (getpoint) (getpoint) (getpoint) (getpoint) "c") 3. Zapisz jako : d:\moj_lisp.lsp d:\ jest przykładową lokalizacją ty wybierz sobie jaką tam chcesz, moj_lisp.lsp jest nazwą pliku LSP który należy wczytać do zwcad'a. Też możesz wybrać cokolwiek byle miało rozszerzenie .LSP 4. W linii komend w zwcad'zie wpisz (load "d:\moj_lisp.lsp") 5. Wskaż cztery punkty zgodnie z podpowiedzią w linii komend 6. Masz swój pierwszy program w LISP'ie rysujący czworokąt z obiektów typu linia o wskazanych wierzchołkach 7. Wpisz do powyższego pliku taką sekwencję (setq p1 (getpoint "Wskaz punkt:")) (setq p2 (polar p1 0 100)) (setq p3 (polar p2 (/ PI 2) 100)) (setq p4 (polar p3 PI 100)) (command "Line" p1 p2 p3 p4 "c") 8. Zapisz i załaduj ponownie do zwcad'a Masz lispa który rysuje kwadrat. W pliku moj_lisp.lsp możesz dopisywać kolejne komendy, polecenia, funkcje które złożą się na jakąś sekwencję dającą oczekiwany efekt. Możesz na forum wrzucić co masz już napisane, to dasz szansę, żeby ci pomóc.
 3. 1 punkt
  Parikon

  Dostosuj interfejs użytkownika.

  Tutaj można pobrać pusty "częściowy plik ustawień" (ang. partial cuix) i wypełnić w oknie "Dostosuj interfejs użytkownika". Wcześniej zalecam zmienić nazwę.
 4. 1 punkt
  Marek-M

  Automatyczna numeracja

  Załączam VT w plikach VLX i VLS. Aplikacji w formacie LSP nie posiadam i coś mi się kojarzy, że LSP też nie mogłem ściągnąć i znalazłem tylko taką skompilowaną wersję. VT.VLX VT.vls
 5. 1 punkt
  perlon

  Automatyczna numeracja

  A może to ci się nada https://kojacek.wordpress.com/2018/05/17/numerator/
 6. 1 punkt
  perlon

  [LISP] Tworzenie własnego menu

  Należałoby najpierw uściślić czy chodzi ci o wstążkę czyli z angielska ribbon w stylu wstążkowym interfejsu, Czy może jednak menu rozwijanie z interfejsu klasycznego to co pokazałeś na własnym zrzucie ekranu. Kwestia semantyki. Jeżeli to pierwsze to trzeba się bawić edytorem plików .cui (Tools->Customize->Customize interface) Jeżeli to drugie to poszukaj w googlu hasła autocad custom menu pull-down; i polecenia menuload Tutaj masz co nieco o tworzeniu własnego menu. https://www.afralisp.net/archive/lispa/menu1.htm http://www.thirdistudio.com.au/AutoCADmenu1.html no i oficjalna strona autodesku https://knowledge.autodesk.com/support/autocad-lt/learn-explore/caas/CloudHelp/cloudhelp/2019/ENU/AutoCAD-LT/files/GUID-90B274D0-C750-4ADA-9D3E-2C07B157F6A3-htm.html Większość nakładek ma jakieś swoje menu. Można podejrzeć jak to jest zrobione np. w Profilku naszego kolegi forumowego Gruzin albo w nakładkach e-cad. Każde takie menu siedzi w pliku *.mnu Zdaje się, że nowe wersje zwcada nie mają już tego pliku ale w wersji 2015+ taki plik jest w kartotece {user}\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCAD\2015\en-US\Support Można go sobie pooglądać i zrobić coś a'la w podobie.
 7. 1 punkt
  perlon

  C# Hatch

  Znalazłem. hatch.AppendLoop(HatchLoopTypes.External, collection); enum HatchLoopTypes można sumować logicznie hatch.AppendLoop(HatchLoopTypes.External | HatchLoopTypes.Outermost, collection);
 8. 1 punkt
  gruzin

  PROFILEK

  Z przyjemnością informujemy, że pojawiła się nowa wersja PROFILKA 3.35 z dnia 2019.01.03 Wydana została także instrukcja, podręcznik użytkownika w formacie pdf - POBIERZ Ostatnie zmiany w profilku: 2019 01 03 – PROFILEK 3.35 * dodano możliwość zmiany ikonek z ciemnych na jasne * scalono wersję Profilka do Zwcada i Gstarcada w jedną instalkę * dodano opcję komentowania rysunków w layoutach nowym stylem - zmieniono sposób eksportowania do Archicada (tylko w cm teraz) - zmieniono sposób tworzenia i przełączania warstw w pasku "Rury" - poprawiono przeskalowywanie uwag podczas ich wczytywania" Program do ściągnięcia na stronie: POBIERZ Osoby z aktualną licencją mogą bezpłatnie uaktualnić nakładkę.
 9. 1 punkt
  kruszynski

  [C#] zdarzenie przy komendzie CANNOSCALE

  Może Eventhandler SystemVariableChanged ?
 10. 1 punkt
  Adam Klaczek

  mtext zmiana textu w środku zgodnie ze stylem mtextu

  Dzień dobry, Jest w sieci wiele rozwiązań dla tego problemu, ale to wydaje się najbardziej uniwersalne: https://cadabyss.wordpress.com/2010/01/04/stripmtext-v5-0/
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00