All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Adam Klaczek

  polskie znaki w tabelach

  Dzień dobry, Wciąż niestety jest kłopot z polskimi znakami w tabeli - temat odświeżony w ZWSOFT. Obecnie można to obejść np. wstawiając do tabeli mtext. Innym sposobem jest wybór znaku z tabeli czcionki: lub np. import tabeli (_table) z excela:
 3. Yesterday
 4. witam testuje zw cad prof. arch. edytuje tabele i nie mogęwpisać polskich znaków. Widzę ,że temat byłorusznay w ubiegłych latach. Jka został rozwiązany.? dziękuje jacek
 5. Last week
 6. Jednak problem nadal jest 😞
 7. Jarek

  Problem z B-22

  Ok. Dzięki
 8. Ok dzięki, każdy może mieć swoje zdanie.
 9. Włodek

  Problem z B-22

  W najnowszej już nie występuje - zachęcam do aktualizacji. Problem można łatwo rozwiązać - poprzez edycję bloku zmienić kolor kreskowania.To nie błąd nakładki, a zasady traktowania bloków przez ZWCAD, dla którego ważna jest kolejność obiektów w bloku. Aby na stałe rozwiązać problem na dysku C w katalogu Szansa odszukać plik B-21.dwg i skorygować u źródła
 10. Włodek

  Urządzenia bezpieczeństwa ruchu U-20a/b U-3c/d

  W katalogu Szansa na dysku C trzeba odszukać pliki U-20a, U-20b itd, to są pliki dwg, wyedytować, dorysować co trzeba i zapisać. Od tego momentu wszystkie nowo wstawione ubr będą jak nowe Nie zmienia to faktu, że uważam, iż dodanie linii poziomej nie przydaje uroku tym urządzeniom 😉
 11. Jarek

  Problem z B-22

  Po wstawieniu znak B-22 wygląda jak na załączonym rysunku.
 12. Zdaje się, że problem w ZwCad 2020 został rozwiązany
 13. Earlier
 14. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, można ustawić w nakładce na stałe linię odniesienia i słupki? Jeśli tak to proszę o podpowiedź jak to zrobić, przywykłem do tej linii. Z góry podziękował :).
 15. Włodek

  Urządzenia bezpieczeństwa ruchu U-20a/b U-3c/d

  Dzień dobry, linia pozioma łącząca słupki nie jest wymagana przez instrukcję. Rysunek wskazuje jedynie linię odniesienia - poziom gruntu 😉 Słupki to także pomocnicze odniesienie, podobnie jak przykładowe słupki przy znakach. Z linią, czy bez to kwestia tego co komu wygodniej. Może racji trochę w tym jest, żeby tą linię dodać, ale dla ważności projektu, czy samego oznakowania nie ma to znaczenia. Na szczęście nakładka jest na tyle elastyczna, że linię można dodać. Pozdrawiam
 16. Witam Wykonując ostatnio projekt czasowej organizacji ruchu, zauważyłem, że zapory drogowe np. U-20a, U-20b, U-3c itd "nie posiadają poziomej linii, łączącej słupki" - przedłużenie płaszczyzny jezdni, a przy znakach U-3c/d brak jest też słupków przy znakach, wg mnie znaki dużo lepiej wyglądają z tą poziomą "linią", wg dziennika nr 220 powinny być, co Wy na to?
 17. dmatusz3

  ZWCAD 2020

  Czekamy w dalszym ciągu na kody od producenta. W razie gdyby był potrzebny a jeszcze brakuje go na stronie proszę o kontakt, prześlemy kod na 30 dni.
 18. perlon

  ZWCAD 2020

  Witam. Kiedy kody aktywacyjne do wersji 2020 będą możliwe do pobrania z https://licencja.zwcad.pl
 19. dmatusz3

  kopiowanie z szykiem

  Na uchwytach nie mamy takiej możliwości. Ale podobny efekt można uzyskać bez problemu, zmieniając właściwości szyku w panelu bocznym. Załączam także plik dwg szyk-dynamiczny.dwg
 20. zolwik00

  kopiowanie z szykiem

  Chodziło mi bardziej o takie rozwiązanie,
 21. dmatusz3

  kopiowanie z szykiem

  Utworzyliśmy skrypt do takiego kopiowania elementów DistCopy.dll Należy załadować go poleceniem _netload (wymagany jest ZWCAD Professional). A oto film z przestawieniem funkcjonalności.
 22. zolwik00

  kopiowanie z szykiem

  Dokładnie tak.
 23. gabimruk

  Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

  Mam nadzieję, że Polacy powtórzą ten sukces również na kolejnych Mistrzostwach. Trzymam mocno kciuki
 24. kruszynski

  kopiowanie z szykiem

  W tym przypadku : 1. zaznaczamy okrąg 2. wpisujemy wartość 50, (albo zaznaczamy dwa punkty) 2. wpisujemy wartość 500, (albo zaznaczamy dwa punkty) Pozostaje nam określić kierunek. Czy to ma być wzdłuż osi X, czy jeszcze podajemy kierunek? Czy dobrze rozumiem, że tak ma to działać?
 25. ZWCAD 2020 VERNUM = "2019.05.29(46310)_x64" problem z dodawaniem niestandardowych rozmiarów papieru dla drukarki DWG to PDF.pc5 ciągle występuje. Rozwiązanie problemu jest proste, bo wystarczy skopiować plik DWG to PDF.pc5 ze starszej wersji programu i podmienić w katalogu wersji 2020 (np. skopiować z ZWCADA 2018 - proszę nie kopiować z wersji 2019, bo w tej wersji problem również występuje).
 26. dmatusz3

  kopiowanie z szykiem

  Postaramy się przygotować mały skrypt, który potrafiłby zrobić właśnie coś takiego.
 27. zolwik00

  kopiowanie z szykiem

  Ok, znam te opcję ale za każdym razem muszę znać ilość sztuk danego elementu a mi chodzi o to żeby wpisać rozstaw np. co 24 i ilość sztuk sama się dopasowała.
 28. PiotrNowak

  kopiowanie z szykiem

  Wiem, ale nowa wersja, to może nowe możliwości
 29. dmatusz3

  kopiowanie z szykiem

  Było.
 1. Load more activity