Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Dziekuję za zgłoszenie, w poniedziałek zerknę co może być powodem problemu.
 3. Fajny skrypt ten PowerDraw_2018 zacząłem eksperymentowac z racji potrzeby pracy na poliliniach i slabej obsługi ich modyfikacji w czystym ZWCAD 2018 . mam niestety zonk . Po klku dniach skrypt przestał się uruchamiać generując tylko niewiele mówiący "internal error" . To samo po załadowaniu zwykłym jak i w Startup Suite: Command: _appload D:\Projekty\Zwcad2018\Toolbar\PowerDraw_2018.zelx load successfully! Command: Error: internal error Zaobserwowane na Zwcad Architecture 2018 wersja 2017.12.19 (25174) 32 bit Czy da się to jakoś zdebugowac problem. Bardzo proszę o jaką sugestię nie sprowadzaiącą się do pełnej reinstaklscji ZWCAD czy Windowsa 😉 Może coś jest w jakimś logu ? Pozdrawiam
 4. Dziękuję za informację i podpowiedz . Mnie jednak zmyliło to, że właśnie te funkcje są na pasku rozwijalnym EXPRESS (patrz:jak fotka powyżej). Czepialska jestem i dla mnie (tak czy inaczej ) niekonsekwencja pozostaje. Ale dziękuję i nie będę już dalej drążyć tematu
 5. To są elementy standardowego paska warstw:
 6. Nie wiem czy się zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, że brakuje w pasku interfejsu WARSTW - np. tych poleceń ( w czerwonej ramce) a są jak widać w rozwiniętym pasku. podczas gdy E:TEXT ma już wszystkie funkcje! w obu paskach Pamiętam, że kiedyś były nawet pojedyncze ikonki dla pojedynczych poleceń w AUTOCADZIE ale to były początkujące wersje i funkcji było mało...
 7. W interfejsie wstążkowy można włączyć paski ikon z interfejsu klasycznego - polecenie _toolbar
 8. Dzień dobry, Można zrobić combo interfejsu wstążkowego i klasycznego, dodając do wstążki paski narzędzi - _TOOLBAR. Można również przez _CUI zmodyfikować swój interfejs.
 9. czarnula_100

  kasowanie warstwy - funkcja express

  "2018.12.25(40891)_x64" Rzeczywiście dotyczy to tego konkretnego rysunku. Na innym wszystko jest ok.
 10. Może się czepiam ale brakuje mi konsekwencji w przedstawianiu funkcji programu między listwami a paskiem. Sprawdziłam na razie funkcje exspress i moje spostrzeżenia są następujące. O ile w pasku inerfejsu express text w obu wypadkach jest to samo to już funkcje warstw czy bloków są okrojone. Na pasku interfejsu brakuje kilku funkcji dostępnych na listwie rozwijanej. Mogę się domyślać, że chciano zaoszczędzić powierzchni na ekranie, ale myślę że to powoduje że z wielu funkcji się zwyczajnie nie korzysta jeśli dostęp do nich jest trochę bardziej uciążliwy. Poza tym dużo ludzi korzysta przy pracy z kilku monitorów. Może warto byłoby pozostawić wybór Użytkownikowi.
 11. Adam Klaczek

  kasowanie warstwy - funkcja express

  Dzień dobry, Nie udaje mi się uzyskać takiej sytuacji. Jaką Pani ma wersję programu? Proszę wpisać VERNUM. Proszę spróbować powtórzyć te czynności w nowym rysunku.
 12. Witam Zauważyłam że po zastosowaniu funkcji kasowania warstwy , po informacji na pasku ******warning**** zawiesza cały program.
 13. Dziękuję za odpowiedź. Czekam zatem na więcej informacji w tym temacie.
 14. Dziękuję bardzo za opis, filmy i plik. Przesłaliśmy informacje do ZWSOFTu, po ich analizie będziemy wiedzieli więcej. Myślę, że będziemy mieli informacje w okolicach wtorku.
 15. Dzień dobry, czy jest szansa, że ZWSoft szybko poprawi błąd i wypuści np. SP2.1? Czy do wydania kolejnej wersji programu (ZWCAD 2020) nie ma co liczyć na poprawki i pozostaje powrót do SP1? Przyznam, że w tej chwili praca jest bardzo uciążliwa ze względu na powyżej opisana przypadłość. W moim przypadku większość rysunków zawiera obiekty typu LEADER, więc ich przesuwanie/kopiowanie jest bardzo uciążliwe... Chciałbym pozostać przy SP2 ze względu na możliwość operowania kursorami lewo/prawo w polach edycyjnych okna właściwości (wcześniejsze wersje programu nie miały tej możliwości), ale dopóki problem nie zostanie naprawiony to zmuszony jestem wrócić do SP1...
 16. Dzień dobry, Dziękuję za informację. Rzeczywiście dzieje się, jak Pan opisał - zgłaszam temat do producenta.
 17. Witam, zauważyłem pewną prawidłowość. Jeśli zaznaczam obiekt oknem wyboru ale w taki sposób, żeby cały obiekt nie znalazł się w zakresie okna wyboru, to obiekt zostaje wybrany (obwiednia okna wyboru musi przeciąć obiekt). Jeśli jednak cały obiekt znajdzie się w oknie wyboru (obszar zielony okna wyboru elementów rysunkowych) wtedy odnośnik nie zostaje wybrany... We wcześniejszych wersjach ZWCADA działało to bez tego typu problemów.
 18. Ostatni tydzień
 19. Włodek

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  No tak za daleko poszybowałem. Oczywiście że powinno być tak właśnie.
 20. Witam, zainstalowałem tydzień temu ZWCADA 2019 SP2 i od tego momentu mam problem z niektórymi elementami tworzonymi przez nakładkę BIK. Program nie wybiera wszystkich elementów, które zostały zaznaczone oknem wyboru. Niewybrane elementy muszę ponownie wybierać wykonując zoom in i wybierać mniejszy zakres modelu lub wybierając pojedynczo elementy. Załączam poniżej film prezentujący problem. Elementy są odnośnikami tworzonymi przez nakładkę BIK (polecenie GRO). Tworzony jest odnośnik na podstawie odnośnika wskazanego jako wzorcowy). Jeśli utworzę metkę opisową złożoną z grupy i odnośników to w grupie odnośnik wybierany jest prawidłowo. Jeśli natomiast rozbiję grupę, to również pojawia się problem z zaznaczaniem obiektów poprzez wybranie obszaru wyboru... Ogólnie problem dotyczy chyba obiektów typu LEADER. Raz są zaznaczana, a raz nie (zwłaszcza jeśli wybiera się większy obszar modelu)... Dla zobrazowania problemu załączam dwa filmy oraz plik dwg z obiektami, z którymi są problemy. Drawing1.dwg Zwracam uwagę, że wcześniej nie miałem tego typu problemów (przed instalacją SP2). Program wybierał obiekty prawidłowo. Co gorsze dotyczy to wszystkich rysunków. Zarówno tych nowo tworzonych jak i istniejących (archiwalnych). Problem jest o tyle denerwujący, że strasznie spowalnia pracę z nakładką BIK. Nagrywaj_2019_02_21_16_30_07_215.mp4 Nagrywaj_2019_02_21_16_40_52_396.mp4
 21. W tej chwili polecenie obrotu rysunku w 3D powoduje przerwanie aktywnego polecenia rysowania lub edycji. Pozdrawiam
 22. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Właśnie dla tegomyślę, że lepszym rozwiązaniem będzie pogrupowanie nadrzędnie po stanie, a nie po elemencie. A dla czego to oczywiste? moim zdaniem nie powinniśmy tego blokować. nie tylko dlatego że miałbym z tym dodatkową pracę 😉 ale myślę że wybranie z jedngo powinno nadpisać poprzeni wybór, ale możliwość ponowego nadpisania powinna pozostać. Wydzielenie słupka w logice wstawiana znaku wymagało by sporo pracy. Może zostawmy to na przyszłość.
 23. Włodek

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Wczoraj wieczorem, ta możliwość przemknęła mi przez myśl nieskromnie napiszę Zostawiamy "stary" układ - czyli możliwość przypisania do wszystkich elementów na jednej warstwie, a po rozwinięciu ("+") pojawiają nam się elementy powiązane i jak będzie ochota to można zmienić poszczególne elementy i zmierzamy we właściwą stronę 👍 Bez rozwiniętego menu mamy tyle co teraz, a jak będzie potrzeba to i 75 Oczywiście zmiana któregoś z elementów "kasuje" możliwość ustawienia jednego dla wszystkich i na odwrót. Na pocieszenie - co do liczby elementów i ewentualnych warstw.... to znam niektóre programy, które dla każdego koloru znaku tworzą odrębną warstwę, a przynajmniej tak było jeszcze niedawno. No i żeby wrzucić kamyczek nie mamy jeszcze słupka 😉 W nawiązaniu do tematu, problem, który tu rozważamy "załatwiają" nam polecenia znajdź i swybierz plus trochę czasu, którego zawsze brakuje.
 24. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  A może tak: Warstwę będzie można przypisac do każdego elementu osobno, albo do grupy np projektowanych - w takim przypadku wybrana warstwa zostanie przypisana do wszystkich elementów grupy ( tarcza, lico, opis, strzałka) i wciąż pozostanie możliwość indywidualnego przypisania innej warstwy np tylko opisowi. Dziś już chyba nie zdążę przygotować okienka żeby zobrazować o co mi chodzi, ale może jutro.
 25. s1016

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  sporo może opcjonalnie po staremu, czyli wszystko na jednej warstwie i checkbox jeśli warstwy mamy wskazywać indywidualnie dla każdego stanu i każdego elementu.
 26. Witam, Czy jest możliwość zaimplementowania wykonywania poleceń (np. linia, kopiuj, przesuń) podczas obrotu orbity? Każde polecenie jest automatycznie anulowanie podczas kombinacji SHIFT+kółko myszy w przestrzeni 3D (orbita). W 2d przesuwanie widoku nie anuluje żadnych poleceń. Pozdrawiam
 27. kruszynski

  Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic

  Policzyłem wszystkie pozycje jakie będzie można skonfigurować i wyszło mi że przy pięciu stanach do ustawienia będzie 75 pozycji. Podejrzewam, że mogą się zacząć mnożyć sugestie, że tego jest za dużo. Dla porównania wcześniej były cztery pozycje.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności